logo
Ајде На Одмор

Керасиоти

Грција , Евиа , Пефки

Опис на објект


Вилата се наоѓа во центарот на Пефки во првиот ред до плажа.
На приземјето на вилата се наоѓа „Пефки Травел“ нашата партнер агенција како и Керасиоти кафетеријата, а собите се на првиот спрат.

Вилата е комплетно реновирана во 2017 година и располага со апартмани и студија.
Апартманите се за 5 лица со комплетно опремена кујна и одвоена спална, клима, телевизор и тераса.
Студијата за 4 лица се со поглед кон дворот, брачен кревет и два единечни.
Опремени се со кујна, клима, телевизор и тераса.

Содржини на објект

Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Мини бар
Мини бар
Клима уред
Клима уред

Опис на Аранжман


Цените се однесуваат за пакет-аранжман по лице со вклучени 7 ноќевања и автобуски превоз.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.

► Tрето и четврто лице имаат ГРАТИС сместување во студио
► Tрето, четврто и петто лице имаат ГРАТИС сместување во апартман

За оние кои имаат гратис сместување потребна е само доплата за превоз и траект:
- 65€ за возрасни
- 45€ за деца до 12 години

- Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
- Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

- Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10€ во правец (освен седишта 1 и 2).

- Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6 години.
- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
- Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

- Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
- Секоја промена на резервација се наплатува 10€.
- Сместувањето на првиот ден е по 14:00 часот и одјавувањето на последниот ден е во 09:00 часот.
- Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
- При промена на цените (зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
- Патникот во секој момент може да се откаже од аранжманот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во Општите услови за патување. Истото се прави директно во туристичката агенција.
прикажи повеќе

Сместување - заминување

Sat 25, May - Sat 22, Jun

Гости

2 возрасни - 0 деца - 0 бебиња
Возрасни
2
Деца
Год 2 - 15
0
Бебиња
Год 0 - 1.99
0

Достапни простории

Нема достапни простории за вашето пребарување.

Ве молиме повторно пребарајте со промена на временскиот период.